TANIEC WSPÓŁCZESNY (MŁODZIEŻ)

TANIEC WSPÓŁCZESNY (MŁODZIEŻ)

 

PROWADZĄCY: Beata Kulgajuk

 

KIEDY: WTOREK godzina 19:15-20:40

                  ŚRODA godzina 17:25-18:20

 

 

OPIS ZAJĘĆ: Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu.  Główne elementy tańca współczesnego to: praca z prawidłowym oddechem i postawą ciała, naturalność i lekkość w tańcu, gibkość, zwinność i wytrzymałość, wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek.

W ćwiczeniach technicznych wykorzystuje się między innymi podstawy tańca klasycznego i jazzowego, jak również inspiruje się innymi dziedzinami ruchu i tańca, nauki, teatru, sportu i wszystkiego, co jest związane z człowiekiem i otaczającą nas rzeczywistością np. sposób poruszania się niemowlaka lub zwierzęcia, specyfikę przelatującej wody, porywczy wiatr, czy figury akrobatyczne.

Taniec współczesny powstał jako całkowicie inny taniec, różniący się od tańca klasycznego przede wszystkim tym, iż mniej ważna jest technika i triki, w przeciwieństwie do uczuć i emocji tancerza, dzięki czemu tancerz nabywa umiejętności aktorskich. Technika będąca podstawą w coraz bardziej powszechnych Teatrach Tańca.

 

KOSZT: 150 zł za 8 zajęć w miesiącu

 

OBOWIĄZUJĄCE PROMOCJE: karta multisport, karta FitProfit, karta dużej rodziny (10%), studenci (15%)

ZOBACZ GALERIĘ