Animal Flow

Unikatowy system treningowy/praktyka ruchowa opracowana przez Mika Fitcha w USA, łącząca w sobie elementy akrobatyczne brazylijskiej Capoiery, mobilność jogi, trening z ciężarem własnego ciała (kalestenikę) i stretching w oparciu o ruchy zwierząt łącząc wszystko charakterystycznym tanecznym „flow”. Znakomitą większość ruchów wykonujemy w pozycji parterowej na dłoniach i stopach, wracając w ten sposób do pierwotnych wzorców ruchowych, które zaniedbujemy spędzając większość czasu w pozycjach statycznych. Dla osób prowadzących głównie siedzący tryb życia będzie to miła aktywacja całego ciała, dla osób aktywnych fizycznie ciekawa odmiana od ich dotychczasowej rutyny treningowej.

Poruszamy się w sześciu obszarach ruchowych:
1/ Mobilizacja nadgarstków (Wrist Mobilization) czyli zestaw prostych ćwiczeń pomagających zwiększyć mobilność i elastyczność nadgarstków, co jest kluczowe w sytuacji, kiedy większość czasu spędzamy na dłoniach

2/ Aktywacje (Activations) to statyczne (izometryczne) ćwiczenia/zadania, których celem jest zminimalizowanie punktów podparcia. Aktywacje pozwalają nam „odpalić system” dla całego późniejszego ruchu. Używane są do zbierania informacji o naszych możliwościach ruchowych i do oceny naszej stabilności.

3/ Specjalne formy rozciągania (Form Specific Stretches) to metoda stretchingu całego ciała, wychodząca od pozycji zwierzęcych i prowadzona przez cały zakres możliwych ruchów.

4/ Formy przemieszczające się (Traveling Forms) to „zwierzęca motoryka” ruchów. Ich zadaniem jest poprawa biomechaniki ludzkiego ciała. Naśladujemy zwierzęta w celu pobudzenia w sobie „ludzkiego zwierzęcia”.

5/ Zmiany i przejścia (Switches and Transitions) są kluczowymi elementami w budowaniu „flow”. To dynamiczne, wielopłaszczyznowe ruchy, które mogą być ze sobą łączone w nieskończonych kombinacjach. Jednocześnie, funkcjonują jako doskonałe ćwiczenia same w sobie.

6/ Płynięcie/prąd (Flow) to esencja i magia całej praktyki Animal Flow. To płynne i harmonijne taneczne połączenie w/w elementów w jeden spójny prąd czyli Flow.

Animal Flow jest autonomicznym systemem treningowym, ale również w całości lub w częściach może funkcjonować jako uzupełnienie dotychczasowego treningu zarówno w formie rozgrzewki, jak i rozciągania czy aktywnego wyciszenia organizmu po treningu/zajęciach ruchowych.

 

Łukasz Wójcicki

Instruktor: Animal Flow Level 1 (w trakcie certyfikacji na Level 2), Cross-treningu i samoobrony. Trener personalny i mieszanych sportów walki w formule K-1 w Ruchomym Klubie Sportowym „Gwiazda” w Warszawie. Prowadzi zajęcia ze Zdrowego Kręgosłupa, mobility i gimnastykę dla seniorów z elementami tańca i choreo. Uczeń Akademii Choreografii Eksperymentalnej kolektywu „Centrum w Ruchu”. Członek międzynarodowej społeczności kontaktu improwizacji „Radical Contact”. Autor warsztatów ruchowych „Self-DeDance” z wyobraźni i świadomości ciała łączących taniec z samoobroną oraz „Animal Fight” będących połączeniem zwinności i sztuki uniku. Stale się rozwija uczestnicząc w warsztatach i seminariach ruchowych (m.in. Ido Portal, Exos, Prmitive Movement, Ground Force, kontakt improwizacja, sztuki walki).
Więcej info o Łukaszu tutaj: https://lukaszwojcicki.pb.online

 

Kiedy? 

17.02.2019
I blok – 11:00-12:30
Wporwadzenie do pozycji i ruchów, oraz teoretyczne umocowanie.
Podstawowe pozycje zwierzęce ABC:
Ape (małpa), Beast (bestia/lew), Crab (krab) i dodatkowo Scorpion oraz ich zmodyfikowane wersje.

II blok – 13:00-14:30
Praktyka ruchów i pozycji z pierwszej części i próba łączenia ich we Flow, tak, żeby każda uczestnicząca osoba mogła potem samodzielnie praktykować system.

 

Koszt? 

I+ II blok= 99zł
I lub II blok= 60zł
*po 10.02.2019 opłata wzrasta o 10zł

 

Gdzie? 

Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station
Aleja Warszawska 66a w Olsztynie

 

Jak się zgłaszamy? 

Krok 1. Wysłać, do 05 lutego, zgłoszenie na maila
zgloszenia@przemienieccy.pl

W zgłoszeniu należy zamieścić :
– Imię nazwisko uczestnika
– nr kontaktowy do uczestnika
– wiek
– jaki pakiet

Krok 2. Dokonać wpłaty numer konta :
44 8858 0001 2001 0014 4078 0301
Szkoła Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy
W tytule przelewu należy wpisać :
’’Imię i Nazwisko uczestnika \ animal flow ”

ZOBACZ GALERIĘ